Міжнародний симпозіум зі зменшення біологічної загрози (IBTRS) відбувається в рамках Української програми із написання наукових робіт (SWMP), яка присвячена підтримці професійного розвитку дослідників інфекційних хвороб в Україні. Цьогорічний симпозіум зібрав учасників із більш ніж 120 різних установ, серед них науково-дослідні інститути, обласні лабораторні центри, медичні та ветеринарні університети, аграрні університети та заклади охорони здоров’я. Окрім українців, серед учасників також були присутні дослідники та доповідачі з Вірменії, Білорусі, Казахстану, Пакистану, Польщі та Ефіопії. Основна мета Симпозіуму – надати дослідникам емерджентних інфекційних захворювань платформу для представлення своїх досліджень та ознайомлення з актуальними проблемами зменшення біологічної загрози, управління біоризиками, пов’язаними із особливо небезпечними патогенами.

Через пандемію COVID-19 симпозіум IBTRS відбувся у віртуальному форматі 29 червня – 2 липня 2021 року. Програма заходу включала церемонії відкриття та закриття, лекції визначних науковців, попередньо записані усні доповіді, пленарні засідання в режимі реального часу та віртуальну постерну сесію. Протягом симпозіуму 32 дослідники виступили з усними доповідями та близько 160 – представили постери. Крім того, у збірнику опубліковано близько 50 додаткових тез, що не були представлені у формі доповіді, щоб надати учасникам більш широкий огляд поточних досліджень в Україні. Вся ця велика робота відображена у нашому збірнику тез.

Оргкомітет надзвичайно вдячний науковому комітету, рецензентам тез та команді технічної підтримки віртуального простору. Організатори також дякують усім учасникам, доповідачам та гостям симпозіуму. У цей неймовірно складний час пандемії COVID-19 дивовижно, що ви продовжуєте описувати свої наукові здобутки, щоб інші мали змогу навчатися на вашому досвіді. Нарешті, організатори хотіли б подякувати Агентству зменшення загрози (DTRA) за їхню постійну підтримку та допомогу. Без підтримки DTRA проведення цього симпозіуму було би неможливе.

Завантажте програму IBTRS 2021 ТУТ

Завантажте Збірник тез IBTRS 2021 ТУТ